Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Úgy tűnik, csak addig érdekelte a 444-et George Pell bíboros pere és elítélése, amíg pedofilozni lehetett.
Nem kevesebb, mint hét cikket szentelt a George Pell ausztrál bíboros, volt sydney-i érsek, Ferenc pápa által kinevezett vatikáni kincstárnok elleni, molesztálás miatti pernek a 444 2017 és 2020 januárja között.
Ezek közül hat cikk 2019-2020 folyamán jelent meg, az utolsó 2020. január 12-én, ekkor arról írtak a Guardian alapján, hogy „új börtönbe költöztették a pedofil Pell bíborost, mert drónról próbálták lefilmezni”.
Ahhoz képest, hogy a 444 milyen sok figyelmet fordított George Pell bíboros ügyének, gondosan hangsúlyozva, hogy „pedofil”, és a külföldi lapokban is megtalálta a róla szóló híreket, valahogy teljesen elfelejtette 2020. április 7-én közzétenni azt a világszerte minden fontos lap által megírt, reggeli hírt, melyhez csak az MTI-t is elég lett volna kinyitni: hogy az ausztrál legfelsőbb bíróság meglehetősen gyorsan és teljesen egységes döntéssel felmentette Pell bíborost a korábbi bíróságok által kirótt ítélet és büntetés alól. Legalábbis
Pedig, akárcsak a BBC, a hazai balosok angol kedvence, a Guardian is megírta a felmentést, sőt még publicisztikát is szentelt a miértnek. Az Index is beszámolt a felmentésről. A katolikus lapok beszámoltak róla, de a Guardian is, hogy Ferenc pápa üdvözölte Pell felmentését, és imádkozik a korábban „igazságtalanul elítélt” bíborosért.
A 444-en? Sehol semmi.
Még egy átkozott, eldugott kishír sem.
Ha a 444 eddig nem szentelt volna figyelmet az ügynek, érthető volna, hogy nem közli a felmentésről szóló hírt. De azután, hogy végigkövette Pell bíboros kálváriáját, igen furcsa, hogy nem teszi meg. Azt pedig kétlem, hogy ez pusztán szerkesztői figyelmetlenség volt a részükről. Máskor olyan szépen kitúrják a mellékes híreket is.
A legfelsőbb bíróság azt is megtehette volna, ha nem találja az ítéletet kielégítőnek, hogy visszaküldi az ügyet Victoria állam fellebbezési bíróságának; vagy akár az egész eljárást újrakezdhették volna az alsófokú bíróságon. Nem: a legmagasabb szintű ausztrál bíróság felmentette a bíborost, teljesen egyöntetűen, minden tagjának egységes állásfoglalásával. Ez azért mutat valamit.
A bíborost először 2018 decemberében mondták ki bűnösnek öt ízben elkövetett szexuális visszaélés miatt, amelyeket az eredeti vádak szerint a melbourne-i Szent Patrik-székesegyház templomi kórusának két, 13 éves tagjával szemben a kilencvenes években követett el, néhány hónappal azután, hogy a város érsekévé nevezték ki. A bíboros fellebbezett az ausztráliai Victoria állam fellebviteli bíróságához, de az helyben hagyta az ítéletet. George Pellt hat év szabadságvesztésre ítélték, és 13 hónapot töltött börtönben. Az ausztrál legfelsőbb bíróság azonban az újabb fellebbezés után nem véletlenül döntött gyorsan és egyöntetűen a felmentése mellett.
A Pell ellen felhozott állítólagos bizonyítékok ugyanis elég gyenge lábakon állnak. A két állítólagos áldozat közül ugyanis csak egyik jelent meg a bíróságon. A másik elhunyt 2014-ben, de korábban az mondta édesanyjának, hogy sosem molesztálták. Emellett a maradék egy állítólagos áldozat vallomásában állandóan változott az események időpontja, ahogy az egész narratíva is, és számos inkonzisztencia lelhető fel benne.
Harmadrészt az alsóbb rendű tárgyalásokon másik húsz tanú ellene mondott az egyetlen állítólagos molesztáltnak, s arra is felhívták a figyelmet, hogy a megjelölt időpontokban a melbourne-i katedrális sekrestyéje tele kellett, hogy legyen emberekkel, tehát Pell nem tudott volna molesztálni senkit.